fbpx

BLOG

Genel

ŞEHİRDEN UZAĞA TANIŞMA KAMPI

ŞEHİRDEN UZAĞA TANIŞMA KAMPI

Şehirden Uzaklaştığımız, bilgiye, deneyime ve eğlenceye doyduğumuz ilk kampımız.

19 EYLÜL 2020 ŞEHİRDEN UZAĞA TANIŞMA KAMPI HATIRASI

Sizlerle tanıştığımız, Şehirden Uzağa ailesinin hedeflerine ulaşması için attığımız ilk adımımız olan tanışma kampımızı 19-20 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Belgrad ormanında gerçekleştirdik. Bu etkinliğimiz bizim için oldukça özeldi. Ekip olarak çok heyecanlıydık.

2019 yılı doğa aktivitelerine tepki olarak ortaya çıkardığımız Şehirde Uzağa için ilginç bir yıldı. Pandemi sebebiyle sizler için hazırladığımız tüm etkinliklerimizi geçici bir süre için durdurmuş olmanın üzüntüsü içerisinde siz değerli takipçilerimizle buluşacağımız ilk etkinliğimizi iple çekiyorduk.

Tüm bu kargaşanın ortasında biraz nefes alabilmek, biraz da hedeflerimiz doğrultusunda sizleri her ne kadar şehrin ortasında olsa da şehirden uzaklaştırabilmek adına tanışma kampımızı düzenledik. Tabii ki pandemiye karşı tüm önlemlerimizi alarak.

Peki bu kampımızda neler yaptık ?

Belgrad ormanının eşsiz atmosferinde açık havada sinema gösteririmiz oldu. Anket sonuçlarında GORA açık ara birinci seçildi 🙂

Teleskoplarımızı Jupiter ve Satürn gözlemi için hazır hale getirdik

Lezzetli yemekler ve kahvaltılar hazırladık

Baltasakal ile tıpkı atalarımız gibi ilkel ateş başlatma yöntemlerini deneyimleme fırsatımız oldu, ateş basında uzun uzun sohbetler edip bir sürü yeni dost edindik. Tüm bunlar ve daha fazlasını bizlere yaşatan katılımcılarımıza bizlerle birlikte tanışma kampımıza katıldıkları için teşekkür ederiz.

GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPLARINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE..

DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPI – I

GÖKYÜZÜNÜ BİZİMLE KEŞFET !

Şehirden uzakta, yıldızların altında, doğanın bizleri kucakladığı GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPI’nın ilkini 12-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdik.

GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPI – I HATIRASI

Katılımcılarımız, Kilyos’un keyifli atmosferinin tadını çıkarırken,

Öte yandan alanında uzman ekibimizle temel kampçılığa dair bilgiler edindiler,

Doğa ile başbaşa kaldıklarında olmazsa olmaz ateşi nasıl yakacaklarını deneyimlediler ,

Akşam olup Güneş göküzünü terkettiğinde ve yıldızlarla dolu ışıl ışıl bir gökyüzü kendini gösterdiğinde teleskoplarımızla gözlem yapıp,

Astronomiye dair sunum, sohbetler ve hediyelerle dolu bilgi yarışmasına dahil oldular.

Elbette bu anlatılanlar katılımcılarımızın gözünden Şehirden Uzağa..

Ekibin gözünden ise, meraklı gözler, doyurucu sorular, hoş sohbetler, güler yüzler, neşeli dakikalar, tatlı yorgunluk ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjimiz.⠀

Bizler Şehirden Uzağa ekibi olarak, Gökyüzü Keşif Kampı – I’ de amacına uygun bir şekilde, alışılagelmiş etkinlik anlayışının aksine, sizlere bilgi ve tecrübe dolu bir deneyim yaşatmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

ETKİNLİĞİMİZDEN KARELER

BALTASAKAL HOCAMIZ İLE DOĞADA YABAN HAYATI – VAHŞİ HAYVANLAR VE BÖCEKLER

Şehirden Uzağa ekibi olarak etkinliğimize katılım gösterip bizlere unutulmaz anlar yaşatan katılımcılarımıza çok teşekkür eder, enerjimizin asla tükenmediğini, devam eden etkinlikler de yine görüşmek istediğimizi bildirmek isteriz.⠀

Sohbeti Başlat
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
MERHABA !