ŞEHİRDEN UZAĞA TANIŞMA KAMPI

ŞEHİRDEN UZAĞA TANIŞMA KAMPI

Şehirden Uzaklaştığımız, bilgiye, deneyime ve eğlenceye doyduğumuz ilk kampımız.

19 EYLÜL 2020 ŞEHİRDEN UZAĞA TANIŞMA KAMPI HATIRASI

Sizlerle tanıştığımız, Şehirden Uzağa ailesinin hedeflerine ulaşması için attığımız ilk adımımız olan tanışma kampımızı 19-20 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Belgrad ormanında gerçekleştirdik. Bu etkinliğimiz bizim için oldukça özeldi. Ekip olarak çok heyecanlıydık.

2019 yılı doğa aktivitelerine tepki olarak ortaya çıkardığımız Şehirde Uzağa için ilginç bir yıldı. Pandemi sebebiyle sizler için hazırladığımız tüm etkinliklerimizi geçici bir süre için durdurmuş olmanın üzüntüsü içerisinde siz değerli takipçilerimizle buluşacağımız ilk etkinliğimizi iple çekiyorduk.

Tüm bu kargaşanın ortasında biraz nefes alabilmek, biraz da hedeflerimiz doğrultusunda sizleri her ne kadar şehrin ortasında olsa da şehirden uzaklaştırabilmek adına tanışma kampımızı düzenledik. Tabii ki pandemiye karşı tüm önlemlerimizi alarak.

Peki bu kampımızda neler yaptık ?

Belgrad ormanının eşsiz atmosferinde açık havada sinema gösteririmiz oldu. Anket sonuçlarında GORA açık ara birinci seçildi 🙂

Teleskoplarımızı Jupiter ve Satürn gözlemi için hazır hale getirdik

Lezzetli yemekler ve kahvaltılar hazırladık

Baltasakal ile tıpkı atalarımız gibi ilkel ateş başlatma yöntemlerini deneyimleme fırsatımız oldu, ateş basında uzun uzun sohbetler edip bir sürü yeni dost edindik. Tüm bunlar ve daha fazlasını bizlere yaşatan katılımcılarımıza bizlerle birlikte tanışma kampımıza katıldıkları için teşekkür ederiz.

GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPLARINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE..