GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPI

Yepyeni Bir Kamp Deneyimi : GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPI

Şehir ışıkları altında kaybolan gökyüzümüz, şehirden uzaklaşmaya başladığımızda yavaş yavaş bizi selamlamaya başlar.

GÖKYÜZÜ KEŞİF KAMPI NEDİR ?

“Hiç kimse gökyüzünden mahrum kalmasın, yönünü şaşırmasın”, misyonuyla başladığımız macera, Gökyüzü Keşif Kampı;

Sahip olduğumuz gökyüzünü sizlere tanıtan, takımyıldızlarından galaksilere, kutup yıldızından gezegenlere, gökyüzüne baktığımızda farklılık yaratacak tüm temel bilgileri sunduğumuz, gece karanlığından sabahın ilk ışıklarına dek teleskoplarımızla yakın evrenimizi gözlediğimiz bir kamp etkinliğidir.

Gökyüzü Keşif Kampı’na katılmak için yapmanız gereken tek şey, doğaya ve evrene merak duyup, Şehirden Uzağa bildirimlerini takip ederek etkinliğimize kayıt yaptırmaktır.

Kamp alanına ayak bastığınız ilk andan itibaren kendinizi, birbirinden etkin faaliyetlerin içerisinde bulup, havanın ne zaman karardığını farkedemeden kendinizi bir anda yıldızlarla dolu bir kubbenin altında bulacaksınız.

Etkinliğimiz ağırlık olarak temel astronomi içerikli olsa da, doğayı keşfetmemiz için de deneyimli ekibimiz tarafından temel kampçılık ve yaban hayatı üzerine programlarla, birbirinden dolu sohbetlerle ve eğitimler ile donatılmıştır.

Kısıtlı imkanlarla doğa ile başbaşa kaldığınızda, etrafınızdaki tehlikelere karşı gardınızı nasıl alabilirsiniz? Çakmak ya da kibrit olmadan ilkel yöntemlerle nasıl ateş yakabilirsiniz? Zehirli hayvanları nasıl tanıyabilir onlarla nasıl baş edebilirsiniz? Bunlar gibi nice sorulara cevap alabileceğiniz temel kampçılık ve yaban hayatı etkinliğimiz de Gökyüzü Keşif Kampı’nın bir parçasıdır.

Gökyüzü Keşif Kampı, hem kamp yapmak istiyorum hem de astronomiyi ve doğayı tanımak istiyorum diyen herkese yani her yaştan katılımcıya hitap eder. Katılan herkesin, kamp sonrasında gökyüzüne farklı bir pencereden bakmasını sağlar. Bakmak ile görmek farklı şeylerdir. Gökyüzü Keşif Kampı katılımcıları yalnızca bakmaz aynı zamanda görürler de…